همیشه دوست داشتم حرف های دلم را ، احساساتم را در  ظرف کلمات بریزم و از احساساتم لبریزشان کنم ، تا آن کسی که  نوشته هایم را میخواند تمام احساساتم را جرعه ، جرعه بنوشد . میدانم که پر ساختن ظرف کلمات آن هم با  عمق احساسات کار هر کسی نیست و تنها نویسندگان چیره دست قادرند ، آن طور که باید و شاید این کار را انجام دهند اما به هر حال ،همه ی این ها دلیل نمی شود که من نخواهم بنویسم و از انجام این کار صرفه نظر کنم . 

خطبه ی غدیر را بار ها و بار ها خوانده ام و از احساسات ، غم و عشق و نفرت وغرور بی پایان لبریز شده ام.

آنقدر از خواندنش لذت می برم که دلم نمی آید 

بخش های مهمش را اینجا ننویسم . نمی شود خطبه ی غدیر را بخوانم و چشمه ی احساساتم به تلاطم نیفتتد و در پی آن اشک از دره ی گونه هایم به پایین سقوط نکند و آبشار احساسات بر صورتم جاری نشود 

دلم می گیرد از اینکه چرا ؟ آخر چرا نادیده اش  می گیرند سعی به انکارش دارند مردم آن زمان را نمیگویم همین هارا میگویم همین ها که قادر به انجام همه کار هستند اما فقط انکار میکنند،  و دنباله روی کسانی شده اند که آن زمان در کنار پیامبر بودند تک تک این حرف ها را شنیدند ،دست بیعت دادند اما چندی نگذشت،که همه چیز را ، همه چیز را فراموش کردند . 

دلم میگیرد از اینکه گاهی می گویند ((اتفاقی است مربوط به گذشته حالا ما مثلا می توانیم چه کنیم .)) فقط همین همه چیز را به همین سادگی فراموش کنیم بقیه را نمیگویم خودم را میگویم اگر رمانی بخوانم که حق شخصیت های اصلی را می گیرند با بد جنسی و قساوت با آنها برخورد میکنند علاوه بر اینکه شاید ساعت ها اشک بریزم بر تنهایی و غصه های شخصیت های داستان تا مدت ها تیرگی نفرت از شخصیت های بد قلبم را سیاه و تاریک میکند و تا حرف آنها به میان می آید خشم وجودم را در بر می گیرد حالا چرا اشک نریزم و غصه دار نباشم چرا ؟آخرچرا؟ حق بهترین بنده های خدا از آنها سلب می شود به سختی و بد جنسی کشته می شوند چرا ببخشمشان و تا ابد از انها با خشم یاد نکنم 

آنها که دست بسته امامم را مقابل دیدگان همسرش با بدترین شرایط بردند 

دلم می گیرد جایی خواندم ((فاطمه تمام عشق علی بود اما دشمنان با عشق علی چه کردند مقابل چشمان او به صورتش سیلی زدند .)) و این جمله آنچنان حالم را دگرگون کرد که میخواستم بلند، بلند گریه کنم 

حقش این نبود که همه اینها دلیل بر این شود که آنها روز غدیر را فراموش کرده باشند 

خیلی سخت است خیلی دلم میخواهد پر از شادی باشم اما این افکار که به ذهنم هجوم می اوردند و جانم را در بر می گیرند حالم رو دگرگون می کند و با خواندن خطبه ی غدیر تک تک شان از جلوی چشمانم رد می شود و چ سخت است سکوت در برابر کسانی که عشق آنها را در دل دارند اما عهد وپیمان خود را در غدیر انکار میکندند و همه ی این حقایق را سبک می شمارند سخت است ،سخت

همه ی اینها را گفتم که آخرش بگویم همه اش حرف های من است تنها حرف های من و اینکه بهانه ای شود  تا خطبه ی غدیر را یاد اور شوم .

در آخر میگویم قضاوت با خودتان .

بخش هایی از خطبه ی غدیر 

((هر کس با علی مخالفت کند ملعون است ؛هر کس از او اطاعت کند مورد رحمت خداست ؛ و هر کس امامت او را بپذیرد مومن است ))

((لعنت خدا بر کسی که سخن مرا نپذیرد ،خشم و غضب خدا بر هر که با این گفته ی من مخالفت کند.))

((جبرییل به من خبر دادهر که با علی دشمنی کند و ولایتش را نپذیرد ،لعنت و خشم من بر او باد ))

((هرگز به امیر المومنین علی ،حسادت نورزید ، که این حسادت باعث می شود تمام اعمال نیکتان از بین برود ،و از راه راست منحرف شوید . حضرت آدم فقط به خاطر یک خطای کوچک به زمین فرود آمد ؛در حالی که او بر گزیده ی خدا بودحال اگر شما چنین خطایی کنید چه خواهد  شد ؟ ))

((پس از من کسانی می آیند و خود را به عنوان امام معرفی می‌کنند.آنها مردم را به سمت آتش می‌برند در قیامت کسی به فریاد آنان نمی رسد بدانید که خدا از آنهابیزار است من نیز از آنها بیزارم ای مردم دانید هر کسی آنها را یاری کند یا از آنها پیروی نماید یا دنباله روی آنها باشد در آتش جهنم به همراه همانان خواهد بود جایگاه آنان پایین ترین و سخت ترین درجه آتش جهنم است ))

((هشدارتان می دهم . پس از من عده ای امامت را غصب کرده و به پادشاهی تبدیل می کنند . لعنت خدا بر غصب کنندگان و یارانش باد و در آن هنگام به کار شما جن و انس رسیدگی می شود و گدازه هایی از آتش و مس گداخته به سوی شما فرستاده می شود و در آن هنگام یاری کننده ای ندارید ))

((ای مردم !او از طرف خدا امام شماست . اگر کسی ولایتش را انکار کند و نپذیرد هرچه توبه کند ،خدا توبه اش را قبول نمیکند و گناهانش را نمی بخشد.هرگز خدا دشمنان و مخالفان علی را نمی بخشدو آن ها را برای همیشه به عذایی سخت گرفتار می کند . پس بترسید از اینکه با او مخالفت کنید زیرا سرانجام شما آتشی می شود که برای کافران آماده شده است . همان اتش که هیزم هایش انسان ها و سنگ هست .))

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها